Staff Directory – Inuktitut

Communications Department

ᐊᑎᖓ
ᑕᐃᒎᓯᖓ
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ
ᐅᖃᓘᑖ
ᐊᑎᖓ Art Sateana
ᑕᐃᒎᓯᖓ Manager, Communications
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ asateana@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5757
ᐊᑎᖓ Rico Manitok
ᑕᐃᒎᓯᖓ Information Systems Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ rmanitok@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5754
ᐊᑎᖓ Charlotte Pilakapsi
ᑕᐃᒎᓯᖓ Bereavement/Compassionate Coordinator
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ cpilakapsi@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5752

Community Liaison Officers

ᐊᑎᖓ
ᓄᓇᓕᒃ/ᑐᕌᕈᑎᖓ
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ
ᐅᖃᓘᑖ
ᐅᖃᓘᑖ
ᐊᑎᖓ Elizabeth Voisey
ᓄᓇᓕᒃ/ᑐᕌᕈᑎᖓ P.O. Box 57, Whale Cove, NU X0C 0J0
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ clowhale@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-896-9126
ᐅᖃᓘᑖ 867-896-9127
ᐊᑎᖓ Katelyn Kusugak
ᓄᓇᓕᒃ/ᑐᕌᕈᑎᖓ P.O. Box 11, Naujaat, NU X0C 0H0
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ clonaujaat@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-462-4438
ᐅᖃᓘᑖ 867-462-4439
ᐊᑎᖓ Ronnie Ningeongan
ᓄᓇᓕᒃ/ᑐᕌᕈᑎᖓ P.O. Box 29, Coral Harbour, NU X0C 0C0
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ clocoral@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-925-8136
ᐅᖃᓘᑖ 867-925-8137
ᐊᑎᖓ Blair Boiteau
ᓄᓇᓕᒃ/ᑐᕌᕈᑎᖓ P.O. Box 59, Chesterfield Inlet, NU X0C 0B0
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ clochesterfield@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-898-9159
ᐅᖃᓘᑖ 867-898-9161
ᐊᑎᖓ Valerie Niego
ᓄᓇᓕᒃ/ᑐᕌᕈᑎᖓ P.O. Box 448, Baker Lake, NU X0C 0A0
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ clobaker@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-793-4458
ᐅᖃᓘᑖ 867-793-2126
ᐊᑎᖓ Tamar Mukyunik
ᓄᓇᓕᒃ/ᑐᕌᕈᑎᖓ P.O. Box 578, Arviat, NU X0C 0E0
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ cloarviat@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-857-4911
ᐅᖃᓘᑖ 867-857-2911

Executive Department

ᐊᑎᖓ
ᑕᐃᒎᓯᖓ
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ
ᐅᖃᓘᑖ
ᐊᑎᖓ Gabriel Karlik
ᑕᐃᒎᓯᖓ Chief Operating Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ gkarlik@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5768
ᐊᑎᖓ Patrick Tagoona
ᑕᐃᒎᓯᖓ Vice President
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ vp@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ
ᐊᑎᖓ Margaret Kusugak
ᑕᐃᒎᓯᖓ Secretary/Receptionist
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ reception@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5725
ᐊᑎᖓ Charlene Kaludjak
ᑕᐃᒎᓯᖓ Assistant Chief Operating Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ ckaludjak@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5751
ᐊᑎᖓ Annie Tattuinee
ᑕᐃᒎᓯᖓ Executive Assistant
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ atattuinee@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5747
ᐊᑎᖓ Kono Tattuinee
ᑕᐃᒎᓯᖓ President
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ konotattuinee@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5727

Finance Department

ᐊᑎᖓ
ᑕᐃᒎᓯᖓ
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ
ᐅᖃᓘᑖ
ᐊᑎᖓ Odelia Tartak
ᑕᐃᒎᓯᖓ Finance Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ otartak@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5758
ᐊᑎᖓ Kimberly Tanuyak
ᑕᐃᒎᓯᖓ Finance Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ ktanuyak@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5741
ᐊᑎᖓ Ford Widrig
ᑕᐃᒎᓯᖓ Chief Financial Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ Fwidrig@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5738
ᐊᑎᖓ Lindsey Amarok
ᑕᐃᒎᓯᖓ Controller
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ lamarok@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5737
ᐊᑎᖓ Susanne Misheralak
ᑕᐃᒎᓯᖓ Accountant
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ smisheralak@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5739
ᐊᑎᖓ Marina Pissuk
ᑕᐃᒎᓯᖓ Finance Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ mpissuk@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5758

Governance Department

ᐊᑎᖓ
ᑕᐃᒎᓯᖓ
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ
ᐅᖃᓘᑖ
ᐊᑎᖓ Madeline Kaludjak
ᑕᐃᒎᓯᖓ Director, Governance & Community Liaison
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ mkaludjak@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5729

Human Resources

ᐊᑎᖓ
ᑕᐃᒎᓯᖓ
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ
ᐅᖃᓘᑖ
ᐊᑎᖓ Donna Tulugak
ᑕᐃᒎᓯᖓ Human Resources Assistant
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ dtulugak@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5744
ᐊᑎᖓ Shelly Nichol
ᑕᐃᒎᓯᖓ Human Resources Manager
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ snichol@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5765

Inuit Programs & Services

ᐊᑎᖓ
ᑕᐃᒎᓯᖓ
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ
ᐅᖃᓘᑖ
ᐊᑎᖓ Susan Hickes
ᑕᐃᒎᓯᖓ Childcare Coordinator
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ shickes@kivalliqinui.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5761
ᐊᑎᖓ Pakak Sigurdson
ᑕᐃᒎᓯᖓ Manager, Cultural centers
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ psigurdson@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5764
ᐊᑎᖓ Chelsea Dubiel
ᑕᐃᒎᓯᖓ Project Coordinator - Daycare operations
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ cdubiel@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ
ᐊᑎᖓ Tanya Tugak
ᑕᐃᒎᓯᖓ Employment & Training Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ ttugak@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5775
ᐊᑎᖓ Michelle Malla
ᑕᐃᒎᓯᖓ Manager, Inuit Program & Services
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ mmalla@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5773
ᐊᑎᖓ Rochelle Tartak
ᑕᐃᒎᓯᖓ Employment & Training Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ rtartak@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5770
ᐊᑎᖓ Samantha Tugak-Brown
ᑕᐃᒎᓯᖓ Program Coordinator
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ stugak-brown@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5746
ᐊᑎᖓ Christine Tootoo
ᑕᐃᒎᓯᖓ Youth Coordinator
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ ctootoo@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5740
ᐊᑎᖓ Panniuq Karetak
ᑕᐃᒎᓯᖓ Business Development Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ pkaretak@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5728
ᐊᑎᖓ Lisa Oolooyuk
ᑕᐃᒎᓯᖓ Traditional Economy Support Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ loolooyuk@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5759
ᐊᑎᖓ Qovik Netser
ᑕᐃᒎᓯᖓ Manager, Inuit Programs
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ qnetser@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5726
ᐊᑎᖓ Tommy Bruce
ᑕᐃᒎᓯᖓ Manager, Industrial Relations and Technology (Business and Economic Development)
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ tbruce@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5764
ᐊᑎᖓ Daisy Panika
ᑕᐃᒎᓯᖓ Employment & Training Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ dpanika@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5761
ᐊᑎᖓ Christina Kalai
ᑕᐃᒎᓯᖓ Employment & Training Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ ckalai@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5763
ᐊᑎᖓ Naanasee Onalik
ᑕᐃᒎᓯᖓ Director, Inuit Program & Services
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ nonalik@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5760

Lands Department

ᐊᑎᖓ
ᑕᐃᒎᓯᖓ
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ
ᐅᖃᓘᑖ
ᐊᑎᖓ Craig Beardsall
ᑕᐃᒎᓯᖓ Environmental Technician
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ cbeardsall@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5772
ᐊᑎᖓ Ashley Aupaluktuq-Burton
ᑕᐃᒎᓯᖓ Lands Admin Coordinator
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ aburton@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5736
ᐊᑎᖓ Jamie Kataluk
ᑕᐃᒎᓯᖓ Water & Marine Environmental Specialist
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ landsbaker@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-793-4468
ᐊᑎᖓ Brenda Pilakapsi
ᑕᐃᒎᓯᖓ Lands Administrator
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ bosmond@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5734
ᐊᑎᖓ Jeff Tulugak
ᑕᐃᒎᓯᖓ Environmental Technician
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ jtulugak@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5735
ᐊᑎᖓ Maria Serra
ᑕᐃᒎᓯᖓ G.I.S. Coordinator
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ mserra@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5756
ᐊᑎᖓ Luis Manzo
ᑕᐃᒎᓯᖓ Director of Lands
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ lmanzo@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5731

Planning & Implementation Department

ᐊᑎᖓ
ᑕᐃᒎᓯᖓ
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ
ᐅᖃᓘᑖ
ᐊᑎᖓ Gloria Thompson
ᑕᐃᒎᓯᖓ Community Engagement Facilitator - Chesterfield Inlet
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ gthompson@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ
ᐊᑎᖓ Derek Zawadski
ᑕᐃᒎᓯᖓ Marine Protection Coordinator
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ dzawadski@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5772
ᐊᑎᖓ Joshua Alagalak
ᑕᐃᒎᓯᖓ Meliadine IIBA Coordinator
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ jalagalak@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5766
ᐊᑎᖓ Sarah McConnell
ᑕᐃᒎᓯᖓ Administrative Officer, IIBA
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ smcconnoll@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5767
ᐊᑎᖓ David Kakuktinniq Jr.
ᑕᐃᒎᓯᖓ Sapujiyiit Project Coordinator
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ dkakuktinniq@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5753
ᐊᑎᖓ Charlie Tautuaqjuk
ᑕᐃᒎᓯᖓ Meadowbank IIBA Coordinator
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ ctautuaqjuk@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-793-4469
ᐊᑎᖓ Nangaat Netser
ᑕᐃᒎᓯᖓ Implementation Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ nnetser@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5774
ᐊᑎᖓ Michael Tucktoo
ᑕᐃᒎᓯᖓ Implementation Officer
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ mtucktoo@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5743
ᐊᑎᖓ Qilak Kusugak
ᑕᐃᒎᓯᖓ Director, Planning & Implementation
ᖃᕆᑕᐅᔭᒃᑯᑦ ᑐᕌᕈᑎᖓ qkusugak@kivalliqinuit.ca
ᐅᖃᓘᑖ 867-645-5742